- Що з козацької медицини можна застосувати сьогодні?
- Тільки оздоровчу систему козаків, завдяки якій вони не хворіли.
У козаків була одна проблема - поранення, отримані в боях. Тих недуг, якими страждали миряни, вони не знали.
Козаки не відвідували тренажерний зал, не робили фізичних вправ. Вони вміли розслабляти і напружувати м'язи, використовуючи змови, наклепи, силу думки. Віддавали наказ, який в тілі негайно виконувався. Їх цьому вчили з дитинства.
Козацькі рецепти:
• При авітамінозах, анемії, після важких захворювань застосовували в рівних частинах траву трилисника і листя щавлю. Їх сушили на сонці з 11 до 12 години дня протягом 20 хвилин. Три жмені заливали 1,5-2 літрами води, доводили до кипіння і наполягали на вугіллі дві-три години. Пили настій теплим тричі на день по півсклянки.
• Щоб зняти стрес і заспокоїти нерв систему, брали жменю висушеної астри, ромашки або дикої ромашки, заливали траву склянкою гарячої мідної води і
наполягали 30 хвилин. (Щоб приготувати мідну або залізну воду, в окріп кидали залізні або мідні тирса, наполягали, поки вода не охолоне.) Такий настій давали козакам, звільненим з полону.
• При варикозному розширенні вен козаки брали дрібну рибу, чистили, дрібно різали її і варили до однорідної маси. Потім додавали ложку риб'ячої крові, перемішували і клали хворому на ногу ком » прес на ніч.
• Перед приготуванням ліків козаки тричі читали «Отче наш».
Щоб стати козаком, доводилося пройти багато випробувань. Ось одне з них: хлопця зв'язували мотузком, кидали з похилої скелі і поки він котився вниз, повинен був розв'язатися.
Секрет їхньої сили полягав у способі життя. Козаки знали мову каменів і рослин. У техногенної цивілізації це втрачено. Щоб зірвати, наприклад, лопух, характерник розмовляв з ним чверть години, просив дозволу його зірвати: «Лопух-лопушок, відкрий свій душок, відкрий своє серце, дай мені здоров'я». Лопух пояснювали, що від нього хочуть. А тепер ми косимо траву косою, що вона нам дасть? Київський вчений Віктор Жуков довів у своїх дослідах, що рослини чують мова, відчувають наш настрій.
Є козацький ялівець, кажуть, що він служив ночівлею.
- Так, козаки спали на кущах ялівцю. Але їм і сама земля служила
ночівлею. Козаки розмовляли з землею перед тим, як лягти на неї, зверталися до вітру, морозу, воді, вогню, щоб стихія допомагала їм.
- Козаки випивали?
- На Січі був сухий закон. А на відпочинку козаки пили медовуху, після неї голова ясна, ноги не слухають. Для козака була своя норма медовухи: один літр і 800 грамів. Коли юнака брали в козаки, йому потрібно було пройти випробування медовухою. Після випитої дози він йшов на сповідь до священика, потім йому належало пройти по колоді зі скелі на скелю, та ще в цей час відповідати на запитання!
Козаки збирали медичні архіви, які зберігалися в монастирях. На жаль, вони так охороняли свої знання, що самі ж їх і знищили, коли архіви хтось хотів роздобути. Після розгрому Січі козацька медицина злилася з народною.
|